Member |
Dates |
Khris Mahanty | 06/83-11/83 |
Marta Herrero | 06/84-10/85 |
Zhiyi Han | 02/86-02/87 |
Nancy Connell | 09/83-02/89 |
Antonio Tormo | 08/88-09/89 |
Juan Davagnino | 02/85-07/90 |
Lynne Gilson | 09/84-11/90 |
Rachel Skvirksy | 07/88-09/91 |
Dian Bohannon | 03/90-03/92 |
Debby Siegele | 05/89-07/92 |
Marta Almiron | 05/89-12/92 |
Pete Yorgey | 07/86-07/93 |
Michael Fath | 02/88-07/93 |
Maria Elena Garcia | 08/91-07/93 |
Mechas Zambrano | 08/88-07/93 |
Gjalt Huisman | 02/92-10/94 |
Nacho Vivas | 02/91-07/95 |
Li-Hong Zhang | 03/92-11/95 |
Sara Lazar | 09/91-10/96 |
Guido Bloemberg | 10/95-10/96 |
Maria Uria | 09/94-11/96 |
Lara Madison | 09/93-01/97 |
Heidi Goodrich-Blair | 02/94-06/97 |
Manolo Espinosa-Urgel | 02/96-10/98 |
Nienke Smitsman | 05/98-12/98 |
Sandra Torello | 06/94-06/99 |
George O'Toole | 08/95-08/99 |
Andreas Schirmer | 04/96-10/99 |
Steve Finkel | 09/94-12/99 |
Dianne Newman | 01/98-12/99 |
Patrick Stragier | 02/99-12/99 |
Sergio Encarnación | 04/99-05/00 |
Carmen Vargas | 04/99-05/00 |
Chon Martínez | 02/94-05/00 |
Paula Watnick | 11/97-07/00 |
Leslie Pratt | 10/96-08/00 |
Paul Danese | 10/99-08/00 |
Erik Zinser | 09/95-12-00 |
Judith Recht | 02/99-02/01 |
Marin Vulic | 10/98-06/01 |
Subramony Mahadevan | 05/01-08/01 |
Masaaki Morikawa | 05/01-03/02 |
Andrea Donnelly | 09/99-07/02 |
Natalia Bomchil | 02/99-08/02 |
Gemma Reguera | 01/01-08/02 |
Debbie Hogan | 06/00-03/04 |
Julia Romano | 11/00-04/04 |
Lisa Friedman | 07/00-05/04 |
Valerie Weaver | 08/98-09/04 |
Åshild Vik | 10/01-10/04 |
Pepa Lopez | 10/04-12/04 |
Steve Branda | 05/00-04/05 |
David Young | 11/01-12/05 |
Yumiko Sakuragi | 09/04-12/05 |
Handan Kaplan | 02/04-04/06 |
Esteban Martínez | 02/03-05/06 |
Piera Cicchetti | 01/04-08/06 |
Celeste Peterson | 01/06-12/07 |
Claudio Aguilar | 09/05-03/08 |
Paul Straight | 09/01-05/08 |
Ashlee Earl | 10/03-05/09 |
Conrado Adler | 09/08-07/09 |
Vanja Klepac-Ceraj | 08/05-10/09 |
Ana Carolina Padovan | 09/08-01/10 |
Rebecca Case | 07/07-03/10 |
Katherine Lemon | 08/04-06/10 |
Daniel López | 02/06-09/10 |
Diego García | 05/10-10/10 |
Edgardo Sanabria-Valentín | 10/08-11/10 |
Géraldine Van der Auwera | 08/08-12/10 |
Larissa Viraphong | 09/10-06/11 |
Stephan Saum | 04/09-06/11 |
Sara Cleto | 11/08-09/11 |
Lina Zarate Bonilla | 06/11-10/11 |
Diego Romero | 03/08-12/11 |
Mareike Jogler | 08/11-12/11 |
Marta Martínez-Gil | 09/11-12/11 |
Christian Jogler | 03/10-03/12 |
Sara Burgess | 08/11-03/12 |
Laura Soyer | 06/12-08/12 |
Jerry Lee | 07/12-08/12 |
Majse Nafisi | 08/11-10/12 |
Jean Shaio | 07/10-10/12 |
Carlos Pardo Millan | 06/12-10/12 |
Christine Muth | 06/12-10/12 |
Elizabeth Shank | 04/06-12/12 |
Erin Gontang | 10/08-12/12 |
Mo Seyedsayamdost | 04/08-12/12 |
Ilana Kolodkin-Gal | 01/12-12/12 |
Leah Tsuma | 05/12-12/12 |
Daniel Rojas | 09/12-12/12 |
Sarah Gerling | 10/12-02/13 |
Marta Neto | 04/13-06/13 |
Subramony Mahadevan | 05/13-06/13 |
Nelly Henry | 05/13-06/13 |
David Montpeyó | 07/13-8/13 |
Liraz Chai | 01/09-9/13 |
Diana Morales | 11/11-9/13 and 02/15-5/15 |
Sarah Wacker | 01/13-09/13 |
Jordi van Gestel | 02/13-03/14 |
Roberto Balbontín | 01/12-05/14 |
Pascale Beauregard | 01/10-07/14 |
Isabelle Agostini | 06/14-08/14 |
Aldara Cervera | 08/14-10/14 |
Rita Pessotti | 03/13-01/15 |
Ana Hael | 09/13-01/15 |
Conrado Adler | 07/13-01/15 |
Gianluca Bleve | 10/14-01/15 |
Leonardo Jurado | 10/14-01/15 |
Matthew Traxler | 05/09-05/15 |
Hera Vlamakis | 11/04-06/15 |
Camila Paludo | 02/15-2/16 |
Anna Depetris | 09/15-02/16 |
Abigail Trejo Hernández | 07/15-11/16 |
Andres Andrade | 11/14-01/17 |
Jorge Rocha | 11/14-06/17 |
Einat Segev | 09/12-07/17 |
Ben Niu | 09/12-08/17 | Lori Shapiro | 03/15-08/18 | Gleb Pishchany | 10/12-12/18 | Nick Lyons | 11/12-03/19 | Scott Chimileski | 07/15-03/19 |
Honors Thesis Undergrads |
Year |
David Bliss | '86 |
Daria Siekhaus | '87 |
Hasitha Wickramasinghe | '93 |
Srishti Gupta | '97 |
Karine Gibbs | '00 |
Aaron Simowitz | '00 |
Matthew Bucknor | '03 |
Alejandra Guzman | '07 |
Gordon Powers | '09 |
Ye (Amy) Tao | '10 |
Sula Ndousse-Fetter | '17 |